(0545) 500 46 16 | (0536) 268 10 90 info@kardelenislamiorganizasyon.com WhatsApp'tan Yaz (0545) 500 46 16

Kardelen Erkek Guruplarımız

KARDELEN ERKEK TASAVVUF GRUBU

İLAHİ Allah’ı övmek, O’na dua etmek ve en büyük aşkın Allah aşkı olduğunu belirtmek amacıyla yazılmış makamla okunan dini tasavvufi halk edebiyatı nazım şeklidir.
Peygamber efendimize, Ashabına, Ehline, kutsal saydığımız manevi varlıklara yazılıp bestelenen ezgilere denmektedir.
Kimi zaman Allah' a dua olur, kimi zaman O'na olan Aşk' ı belirli makam ve ölçülerle seslendirmektir, O'na duadır, dilektir.
Tasavvuf müziği, İslam’daki Tasavvuf felsefesine uygun olarak, eğlendirmek için değil, insanın Allah`a olan kulluğunun farkına varmasını sağlamak için yapılan bir müzik türüdür. Tasavvuf musikisi nefes ile dokunuş ile ritim ile icra edilir, sonu olmayan sürekli bir kurgu içerisinde örülür.
Tasavvuf ilahi ekibimizin organizasyonlarda yer verdiği öncelikli enstrümanlar, kanun ney def klavye gitar ud bendir gibi enstrümanlara yer verilmektedir.
Ekip olarak enstrümanla gidilen programlarda tercihimiz 3 enstrümanlı ekiplerde klavye, kanun ney veya kanun, bendir, ney üçlüsü tercih edilmektedir.
KARDELEN İSLAMI ORGANİZASYON olarak yine sizlerin taleplerine göre ekiplerimizi oluşturabilmekteyiz. Çalıştığımız tüm müzisyen ekibimiz piyasanın önde gelen müzisyenlerinden ve profesyonel ekiplerden oluşmaktadır.
İstediğiniz kişi sayısınca grubunuzu oluşturabilir o gecenizi manevi bir atmosferde (coşkulu ezgi ve ilahiler) (yada tasavvuf müziği eşliğinde) unutulmaz bir programa dönüştürebilirsiniz...